Aktywny Bielsk Podlaski – bezpłatne wakacyjne treningi dla mieszkańców Bielska Podlaskiego

21

21
Obraz 1 z 20

W imieniu Fundacji Kettlebell Poland, serdecznie zapraszamy mieszkańców Bielska Podlaskiego na BEZPŁATNE Wakacyjne Treningi na świeżym powietrzu w ramach projektu:

Aktywny Bielsk Podlaski – treningi Kettlebell 

Projekt Aktywny Bielsk Podlaski – treningi z kettlebell, zakłada realizację bezpłatnych treningów od Lipca 2019 do sierpnia 2019r. W ramach projektu można uczestniczyć w jednej z 3 grup treningowych: Move On – Rusz się ( młodzież i dorośli), Fit Family – (zajęcia dla rodzin z dziećmi), a także Kettlebell – treningi z odważnikami ( młodzież, dorośli, starsi ).
Projekt zakłada zorganizowanie minimum 72 jednostek zajęć sportowych.
Zajęcia odbywać się będą  3 razy w tygodniu w wymiarze pełnej godziny.
Na zakończenie projektu zorganizowane zostaną zawody na najbardziej aktywnego mieszkańca Bielska Podlaskiego z nagrodami w każdej grupie.
Zajęcia będą odbywać się możliwie jak najczęściej na świeżym powietrzu. Głównym miejscem treningowym będzie centrum miasta:
Park Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim, Muszla Koncertowa, deptak przy Ratuszu.
Podczas nie stosownej pogody zajęcia odbędą się w klubie Wschodnia i Piękna Siła w Bielsku Podlaskim ul. Piłsudskiego 47

Celem Fundacji Kettlebell Poland jest działanie na rzecz ochrony i promocji zdrowia; krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; Przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym, w szczególności schorzeniom kręgosłupa; Działanie na rzecz integracji międzypokoleniowej; Promowanie zdrowego stylu życia i aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Możliwość stworzenia bezpłatnych zajęć dla mieszkańców pozwoli na aktywność dla całych rodzin. Zajęcia mają charakter głównie profilaktyczny. Wszyscy wiemy, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Aby tak się stało, należy o to zadbać. I my jesteśmy od tego, by zadbać o dobrą kondycję naszych mieszkańców z Bielska Podlaskiego. Na zajęciach głównym celem jest poprawa ruchomości aparatu ruchu, jak również wzmocnienie tkanki mięśniowej, edukacja poprzez ruch i lepsze poznawanie ciała, w którym żyjemy.
Stworzyliśmy 3 grupy i dajemy szansę uczestnictwa dla około 80 osób.
Godzina 17:00
Grupa Move On – Rusz się, której celem jest rozruszanie ciała i głowy w bardzo umiejętny sposób pobudzając układ nerwowy w zupełnie inny sposób niż jesteśmy przyzwyczajeni. Oprócz tego zwiększanie świadomości ciała poprzez ćwiczenia oddechowe, rozluźniające, zwiększające zakresy kręgosłupa, obręczy barkowej i miednicy. Skoncentrowanie się na ciele jako całości w umiejętny sposób odłączając poszczególny jego elementy (izolacja). Świadome poruszanie
kręgosłupem. Move On to wejście w inny sposób ruchu.
Godzina 18:00

Kolejna grupa to Fit Family. To zajęcia dla dzieci i rodziców, dziadków i wnuków, a także całych rodzin. Zajęcia odbywają się w charakterze gier i zabaw sprawnościowo-koordynacyjnych.
To świetna alternatywa dla rodzin, które chciałyby spędzać więcej wolnego czasu z dziećmi w aktywny sposób. Nasze zajęcia pokażą jak w prosty i ciekawy sposób spędzić czas razem i wzmacniać więzy rodzinne, które kształtują się podczas wspólnego poznawania siebie nawzajem.
Godzina 19:00
Trzecia grupa to zajęcia z odważnikami kulowymi kettlebell, które przede wszystkim uczą podstawowych wzorców ruchowych. Dzięki nauce kilku technik wprowadzamy w życie zupełnie inne funkcjonowanie aparatu ruchu i tkanki mięśniowej. Nie chodzi o to, żeby być nabitym osiłkiem, lecz osobą sprawną, bez bólu. Odważniki kettlebell to podstawowy przyrząd w klubach Fundacji Kettlebell Poland, którym budujemy siłę i sprawność. Od kilku lat edukujemy i uczymy sportowców, amatorów, służby, a także pracowników ochrony jak w prosty sposób zwiększyć możliwości swojego ciała.

Podczas wakacji 2019 chcemy dać szansę na zwiększenie świadomości na temat aktywności i ruchu każdemu z Bielska Podlaskiego. Na zajęcia nie potrzeba wcześniejszego zapisywania się.  Przychodzisz na grupę, która Cię interesuje. 

Harmonogram zajęć 
Miejsce: Muszla Koncertowa Podczas nie stosownej pogody zajęcia odbędą się w klubie Wschodnia i Piękna Siła w Bielsku Podlaskim ul. Piłsudskiego 47
17:00 – Move On – Rusz się !
18:00 – Fit Family
19:00 – Kettlebell

Zajęcia odbywać się będą w Poniedziałki/ Środy/ Piątki
Miejsce kolejnego spotkania zawsze ustalane jest na zajęciach.

Potrzebujesz więcej Informacji ?
Mirosław Jurczak
791 552 443
kettlebellpodlasie@gmail.com
lub
Urszula Paszko
696 666 322
pieknasila@gmail.com